Saturday, November 3, 2012

Official opening my little stall titled ThreeDee/Formalne otwarcie kramiku TrzyDe


English:
Almost everyone want to say something to the whole world:) In my case i want to make some place with pictures and short descriptions about graphic desing, architecture (i have no idea about architecture designing, but time to time i see something cool cornice or nice facade which is good enough to take a photo:) ). Time to time i will try to prepare some tutorial about modelling or rendering, and if i'll be not so busy in work - i'll try to share some my works (commercial and private projects) or some freebies: alpha masked trees, people, cars or some seamless textures (maybe diffuse, specular and normal maps too).
Kind regards and greetings
Hris

Polish
No więc jakaś forma uzewnętrzniania się każdemu człowiekowi potrzebna jest. W moim wydaniu to będzie pewnie zbiór obrazków lub krótkich tekstów tyczących się lub ocierających się o tematy grafiki, architektury (nie znam się, ale czasem coś mi wpadnie w oko, jakiś gzymsik lub fasadka:) ). Time-to-time może uda się wykombinować jakiś tutorial z modelowania lub renderowania, może wrzucę coś co sam zrobię...Kto wie, może nawet jak się zbiorę w sobie to jakieś tekstury (seamless z diffuse,specular i może normals) opublikuje.
A jak już zupełnie będę chciał świat zaskoczyć to wrzucę jakieś drzewo z kanałem alpha lub ludziki co by inni mogli wizki okrasić nimi.

Pozdrawiam
Hris